Lectorale rede en installatie dr. Janneke de Jong 31 mei 2025

Op Deo volente 12 juni 2025 spreekt dr. Janneke de Jong-Slagman haar lectorale rede uit in de congreszaal van Driestar educatief in Gouda. De titel van haar rede is ‘En ze lazen nog lang en gelukkig. Boeiende boeken en goede gesprekken in het christelijk onderwijs’.

Janneke gaat in op het probleem van het jeugdboekenaanbod in het christelijk onderwijs en het failliet van ‘begrijpend lezen’ dat om een alternatieve invulling vraagt. Het lectoraat Geletterdheid wil onderzoeken hoe een rijker jeugdliteratuuraanbod in het christelijk onderwijs een plaats kan krijgen en wat dat van de leraar vergt. 

Hierna houdt prof. em. W.L.H. van Lierop-Debrauwer een presentatie, onder de titel ‘Jeugdliteratuur als een joint venture’. Helma van Lierop was hoogleraar Jeugdliteratuur, van 1998 tot 2013 aan de Universiteit Leiden en van 2001 tot 2022 aan de Universiteit van Tilburg. 

Janneke wordt door bestuurder Robert Zoutendijk geïnstalleerd als lector van het lectoraat Geletterdheid. Ook zullen de kenniskringleden zich voorstellen.  

Na de sluiting is er een receptie, waar de aanwezigen de gelegenheid hebben om de lector persoonlijk te feliciteren.

Programma

13.30-14.00 uur Ontvangst
14.00-14.15 uur Welkom en opening door dagvoorzitter Willemieke Reijnoudt  
14.15-14.50 uur Lectorale rede door Janneke de Jong: ‘En ze lazen nog lang en gelukkig. Boeiende boeken en goede gesprekken in het christelijk onderwijs’  
14.50-15.10 uur Presentatie door prof. em. Helma van Lierop-Debrauwer: ‘Jeugdliteratuur als een joint venture’ 
15.10-15.20 uur Muzikaal intermezzo o.l.v. Arjen Uitbeijerse 
15.20-15.30 uur Installatie van de lector door Robert Zoutendijk
15.30-15.40 uur Voorstellen van de kenniskringleden
15.40-15.45 uur Sluiting
15.45-17.00 uur Receptie

Aanmelden

Aanmelden kan tot uiterlijk 4 juni 2025 met onderstaand formulier. Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met Linda Wolswinkel. We zien uit naar uw komst!

Meer nieuws

    • Deze cursussen en opleidingen starten in september 2025

      Leerkrachten zijn onmisbaar. Zij geven het vuur door aan de kinderen, collega's en ouders. Zoals leerkrachten het vuur bij kinderen ontsteken, zo willen wij hen helpen om hen vuur als professional en team brandend te houden.

    • Dit zijn de prijswinnaars van de dyslexiewedstrijd

      Hoera, Rutger heeft de dyslexiewedstrijd gewonnen! De jury vond van de 90 inzendingen zijn creatie de beste. De opdracht was: maak een nieuwe voorkant voor de dyslexieleerlingenmap. De leerlingen mochten al hun creativiteit gebruiken. Wel vonden wij het belangrijk dat het onderwerp dyslexie er heel duidelijk in naar voren kwam.

    • En zij lazen nog lang en gelukkig: Dagverslag van de lectorale rede van Janneke de Jong-Slagman

      Buiten is het warm, de zon straalt op de witte gevel van Driestar educatief. Rondom het gebouw zijn alle mogelijke plekjes ingenomen door studenten en medewerkers die wat vitamine D willen meepikken.

    • Symposia 2025-2026: een jaar vol verdieping en ontmoeting

      Elk jaar organiseert Driestar onderwijsadvies meerdere symposia. In één dag verdiepen we je kennis over een specifiek onderwerp met lezingen, workshops en onderlinge gesprekken. Ontzettend verrijkend! En, laten we eerlijk zijn: zo’n dagje weg met een goede spreker, interessante ontmoetingen en een fijne catering; dat is toch ook een beetje een feestje?

    • Janneke de Jong-Slagman geïnstalleerd als lector Geletterdheid

      Op 12 juni is dr. Janneke de Jong-Slagman door bestuurder Robert Zoutendijk geïnstalleerd als lector Geletterdheid bij Driestar educatief.