Ga direct naar
Inhoud

Opvoedingskring van start

09 november 2009 19:48 Opvoeden is elke dag weer anders, vaak verrassend en vermoeiend. Door hierover te praten helpen we elkaar. De afgelopen week is een eerste pilot opvoedingskring vanuit Driestar Educatief van start gegaan op de Koningin Wilhelminaschool in Hardinxveld-Giessendam. Twaalf betrokken moeders kwamen bij elkaar onder begeleiding van een adviseur van Driestar Educatief, om uit te wisselen wat ze meemaken in de opvoeding van hun kinderen.

Van start

In deze eerste bijeenkomst stond de kennismaking centraal. Foto’s van de gezinnen en kinderen met de bijbehorende ervaringen werden uitgewisseld. De moeders herkennen veel vragen over het gedrag van kinderen en wat nu normaal is. Wat precies besproken is, blijft natuurlijk binnen de groep. De moeders hebben hun eigen doelen geformuleerd voor dit traject van acht gezamenlijke bijeenkomsten. De volgende bijeenkomsten worden gevuld met de onderwerpen die de moeders zelf aangedragen hebben.

Inhoud en begeleiding

Met deze opvoedingskring willen we moeders ondersteunen in het opvoeden, door samen te praten en te reflecteren op wat er dagelijks gebeurt. We kiezen voor een positieve insteek en hebben ook aandacht voor de omgeving om de moeders en het gezin heen.

De rol van de begeleider is cruciaal. Het gaat niet om eenzijdige informatieoverdracht, maar juist het als coach begeleiden van het leerproces van de moeders. Dit doet de begeleider door de juiste vragen te stellen, ervaringen uit te laten wisselen en informatie toe te voegen waar dat mogelijk is.

Onderzoek

Voor de opvoedingskring hebben we ons laten inspireren door Vlaams onderzoek. Hieruit is gebleken dat door langlopend groepswerk moeders minder stress ervaren en zich ondersteund voelen in de opvoeding. Ze weten beter wat ze willen en moeten doen voor hun kinderen.

Ook wij zijn benieuwd naar wat de opvoedingskring uitwerkt bij de deelnemers en wat de kwaliteit van de bijeenkomsten is. Daarom begeleiden we deze kring met onderzoek. De moeders hebben vooraf een uitgebreide vragenlijst ingevuld over zichzelf en de opvoedingssituatie. Tijdens de bijeenkomsten wordt het proces geobserveerd en na de bijeenkomsten zal in een diepte-interview gevraagd worden naar de tevredenheid en leerervaringen van de deelnemers.

Aan de slag

De moeders zelf zijn aan het werk gezet. Ze maken deze weken foto’s van momenten dat ze genieten van hun kinderen. We zijn al benieuwd naar de verhalen in de volgende bijeenkomst.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met P.M. (Elly) van der Gouwe.

 

Tags
Nieuws - Onderwijsadvies

«Terug





Snelkoppelingen