Zelfvertrouwen versterkt door opvoedingskring
Bevestiging en praktische handvatten
De twaalf moeders die acht keer bij elkaar kwamen als opvoedingskring, voelen zich bevestigd en kunnen beter hun situatie relativeren door het delen van de ervaringen onder professionele begeleiding. De acht bijeenkomsten werden gevuld met zelf aangedragen vragen en thema’s. Met name onderwerpen als grenzen stellen, geloofsopvoeding en seksuele vorming waardeerden de moeders. Praktische handvatten als het positief stimuleren van kinderen en het opstellen van goede regels werden thuis in praktijk gebracht. Opvallend was de open sfeer vanaf de eerste bijeenkomst. Moeders verwoorden die als ‘veilig’, ‘gewoon gezellig’ en ‘vriendin-achtig’.
Vaders meer betrokken
De moeders en vaders vertellen dat door de opvoedingskring hun gezamenlijke gesprekken over opvoeden veranderd zijn. De gesprekken werden door de verschillende onderwerpen concreter en verdiept. Verder stelden de mannen het op prijs dat ook zij betrokken werden bij één bijeenkomst in de avond. Op deze avond stond vooral de rol van vader en moeder centraal.
Zinvol voor ouders en scholen
Uit het onderzoek, dat bestond uit vragenlijsten vooraf, groepsobservaties en interviews achteraf, blijkt dat een opvoedingskring zinvol is voor ouders. De moeders stelden het op prijs dat de school de opvoedingskring aanbood en kinderopvang voor de kleintjes verzorgde. Voor scholen is een dergelijke opvoedingskring een kans om ouders meer te betrekken en gezinnen daadwerkelijk te versterken. Driestar Educatief wil hierin graag professionele begeleiding bieden.
Lees hier het volledige onderzoeksverslag.
- Labels
- Nieuws - Onderwijsadvies
Archief > 2010
november
oktober
- 28-10-10 - Brrrrr… het wordt koud!
- 08-10-10 - Docenten Driestar Educatief trainen docenten Sierra Leone
juni
- 28-06-10 - Opname debatavond 'Burgerschap en cultuurparticipatie'
- 24-06-10 - Lector Engels benoemd
- 21-06-10 - Nieuwbouw Gouda
- 15-06-10 - Nieuwe voorzitter en nieuw lid raad van toezicht Driestar Educatief
mei
april
- 20-04-10 - Zelfvertrouwen versterkt door opvoedingskring
- 19-04-10 - Vader wil helpen bij opvoeding, maar vindt het ook moeilijk
- 14-04-10 - Uitslag onderzoek opvoedingsondersteuning Wegwijsbeurs
- 14-04-10 - Jeugdige koffieboeren gaan voor eerlijke prijs
- 14-04-10 - Bert Kalkman voorgedragen als lector van het jaar
maart
- 16-03-10 - Nieuwe geschiedenismethode brengt tot nadenken
- 11-03-10 - Geschiedenismethode voor christelijk basisonderwijs in ontwikkeling
- 05-03-10 - Les geven op de Wegwijsbeurs
- 02-03-10 - Grondverkoop Spoorzone aan Driestar Educatief en Mozaïek Wonen
februari
- 22-02-10 - Vrouw lost tekort directeuren niet op
- 17-02-10 - Benoeming lid college van bestuur
- 12-02-10 - Onderzoek pleit voor verbeteren functie schooldirecteur
- 10-02-10 - Vaders betrokken bij opvoedingskring

